Конспект заняття «Свійські птахи»
Конспект заняття «Свійські птахи»
Вікова група: молодша
Спрямованість змісту: ознайомлення з природою
Мета: закріпити знання дітей про свійських птахів, де живуть, чим живляться, їх характерні ознаки (частини тіла), способи пересування, учити розрізняти їх за зовнішнім виглядом, вправляти у звуконаслідуванні, розвивати увагу, мислення, мовлення, виховувати пізнавальний інтерес до свійських птахів.
Матеріал: картки із зображенням свійських птахів: півня, курки, качки, індика, гусака, картки до гри «Який птах заховався?», картки із зображенням малят свійських птахів.
Хід заняття
I. Організаційний момент
Психогімнастика «Чарівні перетворення»
Діти сидять на килимі.
- Уявіть, що ви каченята, що йдуть до ставка
— Зобразіть півня, що махає крильми й співає свою пісню.
II. Мотивація
— Діти, бабуся Оленки запрошує нас до себе в гості в село на пташиний двір. Погляньмо, як живуть свійські птахи!
III. Основна частина
Гра «Ми у гостях у бабусі»
Вихователь читає вірш Л. Діб, В. Новікової «Рано-вранці у селі» та демонструє ілюстрації із зображенням свійських птахів.
Бесіда «Свійські птахи» Переглянути картки
— У бабусі живе багато різних птахів. Вона щоранку їх годує та піклується про них. Адже ці птахи не можуть жити без людини. Взимку їм буде важко знайти їжу, а без житла вони можуть змерзнути, тому вони живуть поруч із людиною. Ці птахи називаються свійськими.
Усі вони майже однакової будови — у птахів є голова, шия, дзьоб, тулуб, дві лапи та два крила, хвіст.
Педагог показує дітям картку з півником.
Розгляньмо півника. Який він? Що у нього є? Як співає півник? Як ви вважаєте, що їсть півник?
Дидактична гра «Який птах заховався?» Переглянути гру
Півник запрошує нас познайомитися з його сусідами.
Фізкультхвилинка «Курка з курчатами»
Педагог обирає дитину, яка буде виконувати роль квочки та показувати рухи. Решта дітей — курчата — повторють.
Курка з курчатами весело грала,
Курка курчаток усьому навчала:
Крильцями махати,
Зернятка шукати,
На зеленій травичці
Весело стрибати..
Дидактична гра «Знайди маму»
IV. Підсумок
— Яких птахів ви зустріли у дворі? Чому їх називають свійськими?